ROK SZKOLNY 2017/2018
WARSZTATY MATEMATYCZNE
W KLASIE V B
"ZABAWY Z WYOBRAŹNIĄ - BRYŁY PRZESTRZENNE"
Pomysł zorganizowania warsztatów nasunął się podczas prowadzenie lekcji matematyki, kiedy to były omawiane zagadnienia figur przestrzennych. Modele graniastosłupów prostych uczniowie wykonywali z kolorowego papieru.
Zajęcia wywołały u uczniów duże zaangażowanie i emocje. Było to dla nich coś nowego, a jednocześnie bardzo ciekawego. Wykonane bryły będą służyły zarówno nam, jak i uczniom jako pomoc naukowa na zajęciach matematyki. Graniastosłupy te wzbogaciły nasz warsztat pracy, tym bardzie,, że nie mieliśmy takich modeli w pracowni ( ośmiościany, dwunastościany, dwudziestościan foremny). Wyeksponowane modele brył spełniają funkcję dydaktyczną i estetyczną pracowni.
Warsztaty zorganizowała i przeprowadziła pani Joanna Kraśniak.
WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS V I VII
"MATEMATYCY NA TROPIE BRYŁ"
Podczas warsztatów uczniowie konstruowali budowle z klocków. Współpracowali w grupach tworząc niesamowite budowle. Nowa forma pracy okazała się dla uczniów bardzo atrakcyjna i pokazała, że matematyki można uczyć się poprzez zabawę.
"BUDŹCIE DRZEMIĄCYCH W SOBIE INŻYNIERÓW"
WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLASY VIIB
ORIGAMI MATEMATYCZNE
Klasa VII b uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez panią Joannę Kraśniak podczas których uczniowie składali z kolorowych kartek przepiękne bryły matematyczne. W organizacji lekcji pomagała i aktywnie uczestniczyła Olivia Kucharska. Efekty pracy można podziwiać na wystawie w gabinecie matematycznym.
WARSZTATY ZORGANIZOWANE DLA UCZNIÓW KLAS III
" KARTY MATEMATYCZNE - TABLICZKA MNOŻENIA"
POSZUKIWACZE SKARBÓW
( 20 KWIETNIA 2018 )
Warsztaty miały na celu utrwalenie i powtórzenie w klasach trzecich tabliczkę mnożenia. Przy organizacji współpracowały nauczycielki matematyki ( p.Joanna Kraśniak, p.Magdalena Nowak) i nauczania zintegrowanego ( p.Małgorzata Wiżbicka, p.Bożena Węglarz ).
Taka aktywna forma uczenia się poprzez zabawę z KARTAMI GRABOWSKIEGO wzbudziła ogromne zainteresowanie i zaangażowanie , a co najważniejsze dzieci powtórzyły i utrwaliły tabliczkę mnożenia.
ROK SZKOLNY 2016/2017
WARSZTATY MATEMATYCZNE
DLA UCZNIÓW KLAS III
"KARTY MATEMATYCZNE - TABLICZKA MNOŻENIA"
Warsztaty dla uczniów klas trzecich zorganizowały nauczycielki matematyki Magdalena Nowak i Joanna Kraśniak, które do współpracy zaprosiły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Magdalenę Lichwę, Monikę Zwolennik, Jolantę Panek oraz Joannę Myszogląd.
Warsztaty miały na celu utrwalenie i powtórzenie tabliczki mnożenia poprzez zabawę z wykorzystaniem KART GRABOWSKIEGO, które już od 20 lat pomagają w szybkim opanowaniu tabliczki mnożenia dzieciom na całym świecie.
Karty Grabowskiego to zestaw dwóch talii po 55 kart, na kartach czarnych zapisano mnożenie dwóch liczb. Na kartach czerwonych przedstawione są liczby odpowiadające wynikom mnożenia liczb z kart czarnych. Na każdej karcie znajdują się również kafelki, które pomagają zrozumieć istotę mnożenia.
Co ciekawe, bawiąc się kartami, nawet dziecko nieco słabsze ma szanse wygrać z uczniami bardzo dobrymi, a wygrana może zmienić nastawienie do matematyki i poprawić samoocenę dziecka. A to właśnie brak wiary w swoje możliwości jest częstą przyczyną niepowodzeń w uczeniu się matematyki.
WARSZTATY PODOBAŁY SIĘ!!!! WZBUDZIŁY ZAINTERESOWANIE, DZIECI GRAŁY Z PASJĄ
I ZAANGAŻOWANIEM I PRZY OKAZJI UTRWALAŁY I POWTARZAŁY TABLICZKĘ MNOŻENIA.
NA PEWNO ZDOBYTE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNE BĘDĄ WYKORZYSTYWAĆ Z
SUKCESAMI!!!
WARSZTATY MATEMATYCZNE
DLA UCZNIÓW KLAS VI
"SUDOKU - TO TEŻ MATEMATYKA"
SUDOKU- łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu 9×9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3×3 znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9.
W klasch szóstych zorganizowano warsztaty, których celem było poznanie zasad SUDOKU,wspólne rozwiązywanie, pokonywanie trudności.
W czasie warsztatów uczniowie przekonali się, że rozwiązywanie SUDOKU pozytywnie wpływa na NASZ MÓZG, świetnie rozwija nasze zmysły i umysł. Z pozoru zadanie wydaje się proste, jednak w rzeczywistości stopień trudności łamigłówki może być bardzo zróżnicowany. Rozwiązywanie nie wynaga wykorzystywania żadnych rachunków matematycznych, lecz bez logicznego myślenia oraz cierpliwości jego odkrycie jest niemożliwe.
PAMIĘTAJ!!! W WOLNYM CZASIE WARTO ĆWICZYĆ SWÓJ UMYSŁ.JEŚLI MAMCIE WAKACJE,
DŁUŻSZĄ PRZERWĘ OD NAUKI, CHORUJECIE LUB PO PROSTU - MAMCIE WOLNY CZAS NIE
WAHAJCIE SIĘ TROCHĘ ROZGRZAĆ SWÓJ UMYSŁ ROZWIĄZUJĄC SUDOKU!!!
WARSZTATY MATEMATYCZNE
DLA UCZNIÓW KLAS III i VI
"Z MATEMATYKĄ PRZEZ KLASY -
STARSI UCZĄ MŁODSZYCH"
ĆWICZYMY WYOBRAŹNIĘ PRZY KONSTRUOWANIU
BRYŁ PRZESTRZENNYCH Z KLOCKÓW I PATYCZKÓW
W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty matematyczne "Z matematyką przez klasy - starsi uczą młodszych". Uczniowie klasy IIId wraz z wychowawczynią panią Joalntą Panek gościli w swojej klasie uczennice klasy VIa wraz z nauczycielką matematyki panią Joannę Kraśniak.
Uczennice klasy VI Amelia Nikodem, Julia Legieć, Maja Dobrowolska, Magdalena Gajewska, Julia Hryniuk, Hanna Banasiak, Wiktoria Pawlik, Wiktoria Kiemona, Karolina Gargol i Aleksandra Król przygotowały dla swoich młodszych kolegów warsztaty pt. "Kształtujemy wyobraźnię przy konstuowaniu brył przestrzennych z patyczków i klocków".
Zajęcia miały ciekawą formę. Rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej i prezentacji modeli brył przestrzennych. Dziewczynki pokazały jak z figur płaskich powstają bryły obrotowe. Następnie budowały modele brył z patyczków, rurek oraz plasteliny, rysowali przestrzenne miasto marzeń i konstuowali budowle z klockiów edukacyjnych.
Zajęciom towarzyszyło wiele emocji i tremy, jednak wyników twórczej pracy było mnóstwo.
Spotkanieprzyniosło wiele radości organizatorom i uczestnikom. Dzieci przez zabawę ćwiczyły
logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.