Szkolne Koło Edukacji Regionalnej

,,Szkoła młodych patriotów"

MOVIE(5).mp4MOVIE(4).mp4MOVIE(4).mp4

VID-20180303-WA0000.mp4

Szkoła młodych patriotów

Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów”:

  1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

 

                               

                        

                                                    

                                       

                             

                             

                                   

                                 

                                 

              

                                                     

                                              

                                                 

                                               

Uczennica klasy III a Julia Langheinig i uczeń klasy I b Mikołaj Langheinig wzięli udział w III Biegu Niepodległości... z Wąsem.

 

Blisko 1000 osób stanęło 11 listopada na starcie III Biegu Niepodległości... z Wąsem. Trasa na dystansie 10 km wiodła wokół terenów Stadionu Olimpijskiego.

Biegowi towarzyszyły też zmagania dzieci w Biegu Małego Patrioty na dystansie 400 metrów oraz występ dziecięcego zespołu Junior.

 

Pierwsza edycja biegu powstała w 2013 roku i odbywała się w parku Grabiszyńskim we Wrocławiu. Została ogłoszona na 2 tygodnie przed 11 listopada, ale mimo to ponad sto osób ukończyło pierwszą edycję biegu z wąsem. Dlaczego z wąsem?

2013

11 listopada w całej Polsce odbywają się biegi związane ze świętem odzyskania niepodległości. Organizatorzy zastanawiali się, co można zrobić, aby bieg był nieco inny niż wszystkie. Padł pomysł biegu z symbolicznym wąsem marszałka Piłsudskiego. Organizatorzy obawiali się, że nikt nie nie będzie chciał brać w tym udziału. Niemniej poczucie humoru biegaczy i biegaczek stoi na odpowiednim poziomie, dzięki czemu odbiór wąsa stał się naprawdę pozytywny.