Pedagog szkolny 4-8

Środa 7:45 – 11:40

Czwartek 7:45 – 11:40

Piątek 8:00 – 11:40

Godzina dostępności dla rodziców w poniedziałki, środy i czwartki od 7:45 – 8:00

Szkole udało się pozyskać środki z Fundacji Świętego Mikołaja na prowadzenie dodatkowych zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej:

Zajęcia arteterapeutyczne

Dla uczniów wmagająych dodatkowego wsparcia w zakresie samopoznania oraz rozpoznawania emocji została utworzona grupa arteterapeutyczna. Przy pomocy sztuki dzieci poznają siebie, emocje swoje i innych. Zajęcia prowadzone są przez pedagoga szkolnego.

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

Tematyką zajęć dotyczy głównie rozwijania umiejętności komunikacyjnych, negocjowania, asertywności i rozwiązywania konfliktów. Prowadzone są w oparciu
o metody aktywne, interakcyjne, pracę w grupie, odgrywanie ról czy pracę w ekspozycji społecznej. Zajęcia prowadzone są przez psychologa szkolnego.

Realizowane w ramach programu Pomoc Psychologiczna Fundacji Świętego Mikołaja